Solucja
Ważna notatka: Dizzy skacze wyżej w bok jeśli się rozpędzi.

Na mapie startowej, za drzewem po lewej stronie jest sprężyna. Idź ekran w lewo, na środku ekranu znajduje się czaszka zakryta trawą, podnieś ją. Nieco dalej znajduje się jabłuszko [1]. Wróć na ekran startowy, weź jabłuszko [2] i idź w prawo.

Tutaj przeskocz nad dziurą do piekła i kieruj się w prawo (przeskoczyć można tylko z rozpędu!). Wskocz na grzybka i użyj sprężyny. Od teraz możesz skakać na grzybku. Skocz na nim w lewo, wylądujesz na platformie. Weź jabłuszko [3] i idź w lewo. Przeskocz nad zerwaną kładką i kontynuuj w lewo.

Tutaj spadnij w dół. Przeskocz na zerwaną kładką w lewo i weź gałązkę schowaną za drzewem. Teraz przeskocz w prawo, na poręcz i ustaw się tak, by połowa Dizzy zakrywało drzewo. Naciśnij spację by zebrać jabłuszko [4] ukryte za drzewem. Wciąż stojąc na poręczy, podskocz w górę. Skocz na kładkę z domkiem a potem na górną po prawej. Ustaw się tak, by Dizzy jednym "palcem" wszedł na trzecie wzniesienie kładki i weź jabłuszko [5] które jest schowane za drzewem.

Udaj się ekran w prawo, a potem w górę by następnie przejść w lewo po schodach. Tutaj dostań się do czaszki na łańcuchach i użyj... czaszki. Idź w lewo i weź jabłuszko [6]. wróć się i weź barierkę (druga od lewej strony ekranu). Wskocz na grzybka i udaj się górą w lewo. Daj Postaci gałązkę a otrzymasz drabinę.

Odłóż barierkę i idź do ekranu z grzybem i kluczem. Ustaw się przy wzniesieniu i użyj drabiny. Wskocz na drabinę i weź klucz. Drabinę zostaw i wróć na ekran z Tajemniczą postacią. Wskocz po chmurach na wyższy ekran.

Na chmurze po lewej stronie, poczekaj chwilkę by się zapaść, i weź jabłuszko [7] schowane za chmurą. Wskocz na kładkę po lewej i użyj za drzewem klucza. Pojawi się ruchoma platforma. Spadnij ekran w dół i weź barierkę.

Teraz, wróć na ekran w którym użyłeś czaszki i spadnij w wyrwę jaką stworzyłeś wyrywając barierkę. Tuż za drzewem znajdziesz różdżkę oraz, na środku dachu, jabłuszko [8]. Zejdź ekran w lewo, weź jabłuszko [9] i połóż barierkę na samym końcu kładki. Na barierce da się teraz stać! Przeskocz na kładkę z kluczem i weź go.

Wróć na ekran z latającą platformą i używając jej przedostań się na ekran w prawo. Tutaj przeskocz do drzwi i użyj klucza zamkowego. Idź w prawo a spotkasz Denzila. Porozmawiaj z nim a następnie daj mu różdżkę. Wróć się na ekran z grzybem i drabiną i weź drabinę.

Idź teraz w lewo aż do ekranu z spadającymi czaszkami. Ustaw drabinę po lewej stronie wzgórza i wskocz na nią. Weź dynamit zza drzewa, drabinę i idź do ekranu gdzie użyłeś klucza do zamku. Ustaw drabinę po prawej stronie piedestału i weź jabłuszko [10]. Zejdź, podnieś drabinę i skieruj się w prawo. Tutaj ustaw drabinę pod prawym żyrandolem i wyskocz przez okno w ekran na prawo. Tutaj użyj dynamitu na trzeciej barierce od lewej.

Spadnij w dół i "zapadnij się" wpół chmury i weź jabłuszko [11]. Spadnij w dół na chmurkę i weź książkę. Wskocz na chmurkę, zapadnij się nieco i weź jabłuszko [12]. Weź rozpęd z chmurki i spadnij na kładkę niżej. Idź kilka ekranów w lewo i zabierz barierkę. Idź do ekranu z Denzilem i daj mu książkę.

Denzil da Ci walkmana, ale nie ruszaj go. Idź za to w prawo i użyj barierki na brzegu zniszczonej kładki a potem spadnij w dół. Spadnij na ekran na którym znalazłeś książkę, wskocz na chmurę i z niej skocz w lewo. Powinieneś trafić na kładkę z łopatą... weź ją, stań po lewej stronie drzewa i odczekaj dwie sekundy, powinieneś przelecieć przez kładkę. Za drzewem po prawej stronie znajduje się jabłuszko [13], weź je.

Teraz idź w lewo, i zabierz paliwo a następnie przejdź się nieco w prawo, tak by stać nad tabliczką "DANGER ZONE" i znów odczekaj sekundę w bezruchu by przelecieć przez kładkę.

Idź do ekranu na którym zostawiłeś barierkę i dzięki niej przeskocz wyrwę w moście. Na pierwszym wzniesienu użyj łopaty, pojawi się przejście na ekran w prawo nie zapomnij wziąć jabłuszka [14].

Do jaskini jeszcze nie wchódź, zamiast tego, opadnij ekran w dół i zostaw paliwo na jednej z chmurek. Potem skocz w lewo z wyższej chmurki. Powinieneś trafić na poręcz blisko domku. Wskocz na dach i weź jabłuszko [15] które jest za kominem. Przejdź się na środek dachu by spaść w dół. Tu, jeśli chcesz, możesz wziąć butlę z jadem. Przedmiot, o ile znajduje się w plecaku, zabija pająki. Nie jest on jednak niezbędny do ukończenia gry.

Wróć na ekran z ruchomą platformą. Za drzewem na kładce znajdue się klucz którego użyłeś do włączenia platformy. Weź klucz ze sobą i przejdź ekran w prawo. Stąd też weź klucz którym otworzyłeś drzwi zamku a następnie idź do jaskini która odkopałeś łopatą.

Spotkasz tu sklepikarza, porozmawiaj z nim, a następnie daj mu oba klucze. Otrzymasz za to wstęp do sklepu. Weź płaszcz (tuż za sklepikarzem) i wyjdź z jaskini. Opadnij ekran w dół i zostaw na chmurce płaszcz.

Skieruj się do ekranu z latającą platformą. Skocz na chmure i ustaw się na jej samej górze na środku. Tym razem bez rozbiegu skocz w lewo (Pamiętaj, by nie było nad twoją głową platformy jak skaczesz!). Powinieneś wylądować za blokadą za Tajemniczym jajkiem. Weź jabłuszko które jest za drzewem [16] i idź w lewo. Tutaj podnieś rączkę startową. Teraz z miejsca gdzie była rączka startowa, weź rozpęd i skocz na niewidzialną platformę, a potem z niej skocz w prawo.

To już końcówka! Leć po walkmana który jest przy Denzilu a następnie udaj się na ekran na którym zostawiłeś paliwo i płaszcz. Wejdź do kabiny "Space" (Jeśli nie masz płaszcza, zabije Cię piorun.) i użyj walkmana. Teraz weź paliwo i także uzyj go w kabinie Space. Następnie, zrób o samo z rączką startowa i jeśli masz [16] jabłuszek to gratuluję! Przeszedłeś Dizzy 7.5!

autor solucji: Nowa Era, na podstawie materiałów z internetu (c) Świat Dizzy 2016
powrót
screeny z gry
solucja
cheaty
download